Projektowanie Projektowanie

Współczesne budownictwo to jedna z najprężniej rozwijających się branż. Powstają coraz to nowsze rozwiązania budowlane, materiały a także nowocześniejsze narzędzia oraz maszyny, których zastosowanie ma na celu szybsze i łatwiejsze stawianie obiektów różnego rodzaju.

Pomimo istnienia coraz to nowszych technologii w budownictwie nie zmieniła się jedna rzecz. Każda budowla, nie zależnie od jej wysokości, rozmiaru, architektury czy też przeznaczenia wymaga przygotowania przed jej wzniesieniem szczegółowego projektu.

Projektowanie to przede wszystkim sposób na właściwe zagospodarowanie przestrzeni oraz efektywne wykorzystanie posiadanych zasobów materiałowych i finansowych.
Projekt pozwala na wybudowanie obiektu po optymalnych kosztach. Zarówno na projekty domów jak również budowli innego typu składa się niezbędna dokumentacja oraz zbiór rysunków technicznych o różnej szczegółowości. Widoczne są na nich takie szczegóły jak idea budynku, jego wymiary i inne parametry techniczne, rozlokowanie na działce oraz rodzaj i ilość wykorzystanych materiałów.

Etapy Projektowania
Przygotowanie projektu każdego budynku możemy podzielić na trzy etapy:


1. Projekt Wstępny

Na tym etapie za pomocą rysunków o niskiej szczegółowości prezentujemy ogólna ideę projektowanego budynku. Omawiamy z Klientem różnego rodzaju koncepcje zabudowy, tak by były one najbardziej zoptymalizowane do miejsca budowy. Wykonane rysunki techniczne pokazują różne rzuty budowli, jej rozmieszenie na działce oraz elementy elewacji.
Po wykonaniu rysunków technicznych pokazujących różne rzuty budowli, jej rozmieszczenie na działce oraz istotne elementy elewacji, projekt wstępny przekazujemy do akceptacji inwestora.


2. Projekt budowlany

Zaakceptowany projekt wstępny, wzbogacamy o takie szczegóły jak wykorzystane materiały oraz planowane rozwiązania techniczne konstrukcyjne.
Po jego opracowaniu projekt przedkładamy odpowiednim urzędom w celu uzyskania zgody na rozpoczęcie budowy.


3. Projekt wykonawczy


Jest to najbardziej szczegółowy projekt spośród wymienionych. Zawiera przede wszystkim rzuty budynków w odpowiedniej skali, przekroje, rysunki techniczne elewacji i wnętrza, szczegóły rozmieszczenia wewnętrznych instalacji sanitarnych oraz wszystkie detale budynku. Projekt wykonawczy stanowi podstawę wykonania określonych prac budowlanych przez wykonawcę.


Proces projektowania rozpoczynamy od dokładnego poznania potrzeb i upodobań klienta, dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i każdy traktujemy wyjątkowo.
Koncepcję tworzymy tak długo, aż wspólnie z Państwem osiągniemy satysfakcjonujące rozwiązanie.
Naszą pracę wspomagamy sprzętem komputerowym oraz najnowszymi licencjonowanym programami, za pomocą których tworzymy projekty i realistyczne wizualizacje obiektów w rzeczywistym otoczeniu.
Na Państwa Życzenie podejmujemy się także adaptacji projektów gotowych.
W razie wątpliwości, pomagamy Państwu w wyborze idealnego projektu, spośród wielu dostępnych na rynku.
Na życzenie wprowadzamy zmiany do projektu typowego.

Klientom ceniącym sobie indywidualność i oczekującym wyjątkowego rozwiązania architektonicznego możemy zaproponować atrakcyjną ofertę na niepowtarzalny indywidualny projekt. Nasze projekty zawierają propozycje zastosowania najnowszych materiałów budowlanych, nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i optymalnych technologii realizacji.
Przed wyborem działki pod inwestycję oferujemy wszelkie doradztwo prawne wraz z analizą przydatności terenu pod zabudowę, możliwość uzyskania warunków zabudowy i przyłączy.

Na życzenie inwestora zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Oferujemy również usługi w ramach kierowania budową.